בדיקת דירה אחרי שיפוץ או לפני קנייה

א. הקדמה

ענף הנדל”ן בישראל של 2011 הוא ענף תוסס, ואין ספק שזה מספר שנים שענף הנדל”ן הישראלי מצוי בתוך בועה שיום אחד תתנפץ ותחול ירידה משמעותית במחירי הדירות. מתי זה יקרה? אף אחד לא יודע. את מועד פיצוץ בועת הנדל”ן יותר קשה לחזות מהניחוש הנכון בהגרלות הלוטו, ולכן הענף לא נרגע, ולמרות מאמציו של נגיד בנק ישראל ומלחמתו בנטילת המשכנתאות של זוגות צעירים מהבנקים אנחנו איננו מרגישים האטה בענף הנדל”ן. למרות זאת, קיימים בענף מציאות שיש לבחון ולבדוק לפני סגירת העסקה. ובכלל, עבור כל עסקת מכירה או קנייה בענף הנדל”ן מומלץ לערוך בדיקת דירה לפני קנייה.

ב. בדיקת דירה אחרי שיפוץ דירה

כאשר אתם עומדים לרכוש דירה  שעברה שיפוץ , אל תוותרו על בדיקת הדירה שאתם מתכוונים לרכוש במלוא כספכם. בדיקת דירה לפני קניה חשובה מאין כמוה. זוגות צעירים שצריכים הון התחלתי גבוה מאוד על מנת לקבל אישור משכנתא מהבנק, הם לעיתים כל כך נלהבים מרגע מרגש זה של רכישת דירה, שהם פשוט שוכחים את הסיכונים וממהרים לחתום על החוזה. הבעייה היא שמהר מאוד מגלים פתאום כי ישנם בדירה המשופצת או בבית שרכשו כמה ליקויי בניה משמעותיים שתיקונם דורש סכום כספי גבוה מאוד וכמובן גוזל זמן רב. בדיוק בשביל כך, חשוב שתדעו שאל לכם למהר בתהליך רכישת הדירה וחשוב לברור ולערוך בדק בית לפני החתימה המרגשת על החוזה.

http://www.bedekb.co.il/%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94/

ג. בדיקת דירה לפני קנייה עם חברות בדק בית

כאשר זוגות צעירים משקיעים את מיטב כספם ומשתעבדים לדירה לפרק זמן של מספר רב של שנים, אסור להם לשים את כספם על קרנו של הצבי, ומומלץ לבדוק בצורה יסודית את הנכס עוד בטרם הקנייה. בישראל קיימות מספר רב של חברות המתמחות בכל הקשור אל בדיקת דירה לפני קנייה – מדובר על חברות בדק בית וביקורות מבנים המעסיקים מומחי מקרקעין, מומחי הנדסה ועורכי דין שעורכים בעבור הזוגות הצעירים את כל הבדיקות ונותנים להם למעשה גושפנקה לרכישת הנכס.

קרא על שיפוץ דירה על ידי קבלני שיפוצים. שיפוץ עושים רק עם הטובים ביותר.

חזרה לעמוד הבית: סנפלינג וגם עבודות גובה.