מערכות אנרגיה סולארית – כך תפיקו אנרגיה על גג הבית שלכם

ייצור אנרגיה ירוקה על גג הבית בעזרת מערכות אנרגיה סולארית


לשם הקדמה והסבר – מערכות סולאריות הן מערכות שמטרתן אספקת חשמל נקי, המופק מאנרגיית השמש. כיון שבמדינת ישראל השמש מפציעה ברוב ימות השנה, מערכות כאלה יכולות לספק חלק ניכר מאספקת החשמל של ישראל במחיר זול, ברציפות ובלא זיהום אוויר, הנגרם אל ידי כל סוג של דלק.


החיסכון במערכות סולאריות לייצור אנרגיה


מערכות אנרגיה סולארית חוסכות כסף. שעות השיא בצריכת החשמל הן בדרך כלל השעות החמות של היום, שבהם נמצאים רוב העובדים במקומות העבודה ורוב המכונות, המכשירים ואמצעי העזר האחרים עובדים. בדיוק בשעות האלה יכולה המערכת הסולארית להפיק חשמל בכמות הגדולה ביותר. בחלק גדול מהמקרים החשמל שיופק על ידי המערכת הסולארית יהיה רב יותר מהחשמל הנצרך על ידי העסק או הבית שבו מותקנת המערכת. את יתרת החשמל המופק ניתן למכור לחברת החשמל, שבדיוק בשעות הללו “צמאה” לחשמל. בשעות השיא, ניתן לקבל תעריף יקר יותר תמורת החשמל. מונה החשמל יזוז, אם כן, לכיוון ההפוך, וייצור הכנסות במקום הוצאות…


מה צריך לשם התקנת מערכות אנרגיה סולארית?


מה שצריך על מנת להתקין מערכות כאלה הוא גג גדול או מרחב גדול. בתים פרטיים, מבנים גדולים שלהם גג גדול וכיוצא באלה הם מקומות מצוינים להתקנת מערכות אנרגיה סולארית. כל מה שנדרש הוא יוזמה, רצון, דאגה לסביבה והבנה שהעניין פשוט משתלם.


תהליכים ופרוצדורה בהתקנת אנרגיה סולארית


מערכות אנרגיה סולארית אינן עניין של מה בכך. מעורבים בהן נושאי בטיחות ונושאים אחרים. ייזום והתקנה של מערכות כאלה חייב להיות מלווה על ידי אנשי מקצוע שיסייעו בבחירת מתקן מתאים, קבלת אישורים מתאימים מהרשויות המקומיות, עבודה מול חברת החשמל, תהליך בניית המתקן, חיבור המתקן לחברת החשמל והתחלת הפקת החשמל. האישורים הללו חיוניים ובלעדיהם לא יוכל להתבצע הפרויקט. עם זאת, מרגע שהיזם עובר את המשוכות הללו, מובטח לו חשבון חשמל אפסי או אפילו הכנסות מהפקת החשמל שלו למשך עשרים השנים הבאות, שלאחריהן יתבצע שיקול מחדש בהקשר לנושא.
אין ספק כי מערכת אנרגיה סולארית היא השקעה ששכרה בצידה והסיכוי להפסד הוא נמוך עד אפס

מערכות אנרגיה סולארית הן דבר טוב כי קרני השמש הן המתנה של הטבע לאדם