בניית גגות רעפים

התקנת גג רעפים על ידי מתקין מקצועי

בהתקנת גג רעפים יש מספר שלבים עיקריים: תחילה יש לדאוג להזמנת הרעפים על פי המפרט ולשינוע הרעפים לשטח הבניה, בתהליך ההובלה חשוב להקפיד שהרעפים לא ישברו או יפגמו היות וכל נזק קטן עשוי להוביל לבזבוז כסף מיותר. לאחר מכן יש לבנות את הקונסטרוקציה של הגג, זאת על פי התוכנית האדריכלית. בניית גגות רעפים רצויה להכיל בידוד טרמי ואביזרי אוורור. בסוף תהליך הבניה מתבצע קירוי הגג ברעפים שהוזמנו.

בסיום בניית הגג יש לבצע אחת לתקופה מספר בדיקות תקינות תקופתיות, כמו שעושים בהתקנה של פרגולות מדי פעם מומלץ לוודא את תקינות הרעפים, במיוחד הרעפים המצויים בקצוות ובין השיפועים השונים. כבר בתהליך בניית גגות רעפים הלקוחות לוקחים בחשבון שעם השנים חלק מהרעפים עלולים להישבר או להיסדק, דבר שעלול להוביל לכניסת מי גשמים אל תוך חלל הגג ולגרום לרטיבות ולנזקים. הדרך הקלה ביותר לתיקון הרעף הסדוק או השבור הינה החלפתו ברעף חדש.

מהסיבה שחלק מהרעפים עשויים להישבר או להיסדק במרוצת השנים, כבר בעת בניית הגג על ידי איש מקצוע של בניית גגות רעפים כדאי להזמין רעפים נוספים מאותו הסוג ולאחסנם בבית או במחסן למקרה ויהיה צורך בהחלפת הרעפים. רוב אנשי המקצוע ימליצו על הזמנת רעפים לאחסנה מראש, אך לא כולם – ולכן רצוי להתעקש ולהזמין רעפים נוספים.