שיפוצים בדירות ובתים

שיפוצים – להרגיש בדירה חדשה בלי לקנות דירה

היערכות רצינית נדרשת בעת שיפוץ הבית. גם בעת התכנון וגם בעת השיפוץ צריך להביא בחשבון פרטים רבים. לא תמיד אפשר לשנות תכניות בזמן השיפוץ. מסיבה הזאת , שיפוץ מלווה בהיערכות מנקודת מבט לוגיסטית ונפשית תכנון קפדני מבעוד מועד, לחשוב על כל הפרטים הקטנטנים ועל המשימה הניצבת בפנינו. יש הנאה בזמן שרואים את סיום המלאכה שנעשתה כפי שתוכנן.

שיפוצים – הכול על שיפוץ דירות

  • המחיר הוא הנושא המרכזי שיש לקחת בחשבון בעת התכנון. טוב לא להיסחף ולא להגיע לחריגה מעבר למחיר שהוקצב . חשוב מאוד לקבוע כללי קדימה במה להשקיע ולא להתפתות למוצרים יקרים מאוד וחדישים.
  • הצעת המחיר שייתן הקבלן יכולה לקבוע את מהות רצינותו. קבלן שאינו רציני ומפוזר ייתן גם הצעת מחיר לא ברורה ואפילו לא מדויקת. מצד שני , קבלן רציני ומקצועי ייתן הצעת מחיר ברורה הכוללת לוח זמנים ופירוט סעיפי הביצוע.
  • כל הפרטים הקטנים של העבודה ייכתבו תחת הסעיף “פירוט העבודה” החל במרצפות וכלה בידיות למגרות. כדאי מאוד שיהיה פירוט על נתוני העבודה, גורם שימנע חיכוכים וחוסר הבנות בין מבצע הפרויקט לקליינט .

שיפוצים – מתי כדאי לשפץ

תקופת החופש אינה זמן מתאים לעריכת שיפוצים כשהילדים נמצאים בבית, בחודשים יולי אוגוסט. בעלי מלאכה העובדים בבית הם לא הדבר אידיאלי כשהילדים בחופשה ויש לדאוג לתעסוקה עבורם. היות ושיפוצים דורשים תשומת לב גדולה ,לא בטוח שתצליחו להוסיף פרויקט מסוג זה ביחד עם מהלך העבודה השוטף, לכן רצוי לקחת כמה ימי חופשה ולתכנן את השיפוצים בזמן זה. לפני בוא עונת החורף ראוי לעשות שיפוץ הכרוך בעבודת איטום. לצורך בשיפוץ כזה יש צורך בגישה אל החלק החיצוני של הבניין ובחלק מהמקרים דבר זה נעשה בבניינים רבי קומות. ציוד סנפלינג הוא הציוד המתאים ביותר לצורך העניין. כדי שתהיה אפשרות להתקרב לכל חלק מהבניין משתלשלים הפועלים באמצעות הציוד, גורם המאפשר להם להתנייד בכל הגבהים