ריצוף שיש לבתים

כל מה שצריך לדעת על ריצוף שיש

כולנו זוכרים את הריצוף הישן ששלט ברוב הבתים בישראל אי שם בין שנות השמונים והתשעים, אשר כלל מרצפות שעוטרו בשברי אבנים צבעוניות שעברו ליטוש והחלקה. בתור ילדים כולנו אהבנו לדמיין חיות ודמויות בין שברי האבנים והצורות אך בואו נודה שכיום מדובר בתופעה מיושנת ומשעממת למדי. ריצוף שיש תופס כיום את הפסגה וניתן למצוא אותו ביותר ויותר בתים ברחבי העולם בשל מגוון היתרונות שהוא מציע.

מגוון סוגים לבחירתכם

  • מקור השיש הטבעי הוא מאבן גיר אשר הופכת למשטחים מרהיבים לאחר תהליך טבעי ארוך שבסופו הוא עובר טיפול מתאים ע”י ליטוש, מירוק והברקה. ריצוף שיש ניתן להשגה במגוון סוגים אשר נבדלים האחד מהשני בכמה פרמטרים :
  • חוזק ועמידות – אבן שיש לריצוף יכולה להגיע בכמה רמות חוזק, כאשר החזקות ביותר תהיינה עמידות גם בפני נפילת רהיט כבד ביותר ואף משקולות ברזל.
  • מרקם – חלקה, מחוספסת, בעל פורות (חורים קטנים) וכו’. תוכלו למצוא אבן מתאימה לכל חלל בבית.
  • סגנונות עיצוב וצבע- אבן השיש קלה לעיצוב ולצביעה, כך שאפשרויות העיצוב שלכם בלתי מוגבלות.

מגוון השימושים

ניתן להשתמש באבן השיש לטובת ריצוף פנים וחוץ. ברוב הבתים ריצוף השיש המבוקש ביותר הוא זה החלק, בעל הממדים הגדולים והמרשימים וצבעים בהירים להגדלת תחושת החלל הפנוי של פנים הבית. ריצוף שיש למטרות חוץ מתאים לכל מי שמעוניין לרצף את הכניסה לבית, המבואות והמרפסות בחומר איכותי, מעוצב ומרשים אשר עמיד לפגעי מזג האוויר. ריצוף החוץ המבוקש ביותר הוא זה אשר עבר “סירוק”, תהליך אשר נועד ליצור חספוס עדין על פני מרצפות השיש למניעת החלקות, גם בימות החורף הגשומים.

מגוון יתרונות

  • מרצפות השיש הינן חזקות ביותר אך בזאת לא תמו היתרונות הרבים אשר הופכים סוג ריצוף זה למבוקש ונחשק במיוחד :
  • מימדים – מלוחות קטנים ועד גדולים במיוחד בהתאם לצרכיכם.
  • המרצפות ניתנות לליטוש וחידוש ללא צורך בהחלפה.
  • קיבולת חום נמוכה – כך שהן אינן מתחממות בקיץ.

במיליוני בתים ברחבי העולם כבר הבינו- ריצוף שיש הוא המרשים והנחשק ביותר מבין אפשרויות הריצוף הקיימות, ומעניק לכל בית את המראה עליו תמיד חלמתם.

לאתר של אבני יסוד:

http://www.avneyesod.com/%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99%D7%99%D7%9D/%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%A5/