מערכת סינון אוויר – הבית שלכם זקוק לה

מערכת סינון אוויר מספקת פתרון למרחבים מוגנים, ומיועדת ליצירת תחלופה בלתי פוסקת של אוויר בחדר. ממ”ד הינו חדר אטום, שמטבע הדברים אין בו תחלופה של אוויר כלל, ולכן ניתן לשהות בו לכל היותר שלוש שעות. מערכת סינון האוויר מזרימה אוויר נקי מפחמן דו חמצני וגזים רעילים לחדר המוגן, ומאפשרת לבני הבית לשהות בו אף כמה שבועות. בנוסף, המערכת שימושית במקרים של התקפה בלתי קונבנציונלית (למשל בהתקפה כימית). במקרים אלו ניתן לוותר על מסכות האב”כ, מערכת הסינון מספקת הגנה ואוויר נקי.

דגשים לבחירת מערכת סינון

כשאתם ניגשים לבחור מערכת סינון עבור המרחב המוגן, יש לקחת בחשבון כמה דברים חשובים:

ראשית, מערכת הסינון שתרכשו חייבת להכיל מסנן תקין ושסתומים לכניסה וסינון של אוויר. מערכת החסרה רכיבים אלו היא פגומה ולא ניתן להתקין אותה במרחב המוגן. כמו כן, מערכת הסינון חייבת לעמוד בתקני פיקוד העורף וצריכה לשאת בתו תקן ישראלי מטעם מכון התקנים בארץ. תו התקן מאשר שהמוצר איכותי ותקין.

פרט נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת, הוא התאמת המערכת למרחב המוגן שברשותכם. למשל, עבור המרחב המוגן בבית פרטי, יש צורך בדגם מערכת סינון בעל ספיקת אוויר נמוכה, ולעומת זאת, עבור מקלטים גדולים יש צורך בדגם בעל ספיקת אוויר גבוהה יותר. תשומת לב לדגשים אלו, יכולה להקל מאוד על הבחירה.

התקנת המערכת בממ”ד

מערכת הסינון והאוורור מתאימה להתקנה בממ”דים ישנים כמו בחדשים. החל מחודש מאי, בשנת 2010 נכנסה לתוקף תקנה המחייבת התקנה של מערכת כזו בכל בית חדש הנבנה בארץ. יש להתקין את המערכת עם סיום הבניה ולאחר בניית הממ”ד. זאת אומרת, לאחר שהותקן בבית חדר המשמש כמרחב מוגן ומכיל חלון אטום גזים, דלת ממ”ד תקנית וכדומה ניתן להתחיל בהתקנה של מערכת סינון האוויר. התקנה בבית חדש מתבצעת באופן פשוט למדי, באמצעות קידוח בקיר על ידי חברה המורשית להתקין מערכות מסוג זה.

התקנת המערכת בבתים ישנים, לעומת זאת, דורשת ביצוע התאמות נדרשות כגון בדיקת גודלם של פתחי האוורור, מספרם ואיכותם.

לסיכום, יש להתאים את מערכת הסינון למרחב המוגן שברשותכם, כדי שתפעל ביעילות.

לפרטים נוספים http://www.aa-migun.co.il/ .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *